RU

 

 
Gera statinio forma – gera energetika
 
Statinių formos vertinamos pagal tris pagrindinius aspektus: stabilumą, formų aptakumą ir statinių proporcijų harmoniją.
Statiniai turi būti simetriški. Energetikoje simetrija suprantama kaip statinio elementų pusiausvyra - neturi būti nė vieno vyraujančio elemento. Jei pusiausvyros nėra, statinio forma laikoma bloga.

Statinys turi stovėti ant tvirtų pamatų, - jo dalys viena su kita turi būti patikimai ir tvirtai sujungtos, neiškilti viena virš kitos, todėl statiniai ant kolonų ir polių yra nepatikimi.

Statiniai aptakūs, jei viršutiniai aukštai, stogai su stačiais nuolydžiais, kaminais neišsiskiria kraštovaizdyje.

Geriausia statinio forma -kvadratinė

Statinys laikomas energetiškai harmoningu, kai yra taisyklingų formų. Reikia pripažinti, kad daug statinių Lietuvoje yra netaisyklingų, neharmoningų formų, jie primena Disneilendo pilis ar kulinarijos gaminius.

Geriausia statinio forma - kvadratinė. Kvadratas - Žemės simbolis.

Dvi statinio sienos (geriau ilgesnės) turi būti orientuotos į šiaurę ir pietus. Taip pastatytos Egipto piramidės, Rytų šalių šventyklos. Ilgą laiką tai buvo nepaaiškinama, tačiau šiuolaikinis geomantijos mokslas atskleidžia šio reikalavimo pagrįstumą. Jis susijęs su Žemės magnetinių laukų išsidėstymu.

Kuo statiniai aukštesni, tuo labiau jų energetika priklauso nuo aplinkos. Aukštų statinių viršutiniai aukštai netinkami nei dirbti, nei gyventi. Tokiuose statiniuose žmonės jaučia diskomfortą, jiems dažnai pasireiškia chroniškas nuovargis, įtampa, suirzimas, nemiga. Žmonės dažnai nesupranta, kad juos veikia energetinis slėgis, susidarantis tokiuose statiniuose. Tokie statiniai energetiškai nedarnūs, nes į juos patenka didžiuliai teigiamos energijos srautai, todėl jiems būtina energetinė korekcija.

Penkios energetinės grupės. Statiniai pagal formą skirstomi į penkias energetines grupes:

1. Medžio energetinio tipo statiniai. Tai aukštos, stačios vertikaliai orientuotos formos. Šiai energetinei statinių grupei priskiriami obeliskai, kolonos, bokštai. Vakarų šalyse šio tipo statiniai yra nepopuliarūs ir beveik nestatomi. Jiems priklauso visų formų statiniai iš medienos.

Šio energetinio tipo statiniai tinkamiausi kūrybiniam darbui, maitinimo ir prekybos įstaigoms, rekomenduotini ligoninėms, tiekimo firmoms, dizaino ateljė, kavinėms, restoranams. Būtina prisiminti tai, kad idealios sąlygos būstams ir darbui yra apatiniuose statinių aukštuose, o viršutiniuose statinių aukštuose būtina energetinė korekcija.

2. Ugnies energetikos tipo statiniai. Jie yra trikampės formos, kuriai būdinga besiveržianti į viršų energija. Šio tipo energetikos statiniai - piramidės, statiniai su stačiais stogais. Ugnies energetika yra daugelio procesų sudėtinis elementas, todėl šio tipo statiniai rekomenduotini memorialiniams kompleksams, kulto, intelektinės orientacijos įstaigoms (bibliotekoms, dizaino firmoms, mokslo įstaigoms).

3. Žemės energetikos tipo statiniai. Juos simbolizuoja stačiakampio formų pastatai, kurių pagrindų perimetras didesnis už statinių aukštį. Tai žemesni nei 3-4 aukštų statiniai ar apatiniai (iki 4 aukštų) daugiaaukščių statinių aukštai. Žemės energetiniam tipui priskiriami visi plytiniai sutapdintais (plokščiais) stogais statiniai. Jei statinys iš plytų turi statų stogą, jame pasireiškia dviejų stichijų - žemės ir ugnies - energetika. Ši kombinacija žmogui gera, palaiko stabilią energetiką.

Statiniai su žemės tipo energetika yra patikimi, pastovūs, bet neturi stimuliuojančio energetinio poveikio. Šio tipo statiniai tinkamiausi sandėliams, garažams, žemės ūkio produkcijos įmonėms, keramikos gamybos ir jos realizavimo statiniams. Tai geriausia forma individualiems būstams.

4. Metalo energetikos tipo statiniams būdingos pusapvalės ir apvalios formos. Energetikoje metalo stichija asocijuojasi su pinigais, todėl šio energetinio tipo formų statiniai tinkamiausi biržoms, įvairiems prekybos verslų centrams, bankams, metalo gaminių dirbtuvėms bei parduotuvėms, gamybos statiniams, kuriuose kaip darbo įrankiai naudojamos metalo apdirbimo staklės, metalo instrumentai.

5. Vandens energetikos tipo statiniams būdingos aptakios, vingiuotos linijos. Šiai energetinei stichijai priklauso keistų struktūrinių formų statiniai, kurių negalime priskirti nė vienai iš aukščiau minėtų energetinių statinių tipų.

Šios energetinės formos statiniai tinkamiausi paštams, reklamos agentūroms, kompiuterinės technologijos biurams, gamykloms ar kitiems pramonės statiniams, ypač tiems, kuriuose vyksta procesai, susiję su vandeniu (alaus gamyba). Vandens statiniai - tai statiniai, turintys nelygų perimetrą, primenantį jūros bangų plaunamus krantus. Ši pastato energetinė forma nėra gera. Tokiame statinyje gyvenimas nebus ramus, reguliariai vyks permainos.

Apibendrinant statinių formas reikia pabrėžti, kad geriausios energetiniu požiūriu yra apvalios, kvadratinės, stačiakampės, aštuonkampės.

Blogos formos - trikampės, kryžminės, nesubalansuotos, pvz., energetiniai statiniai su "nosimi", laiptuotų formų, L, U ir Z formos.

 

 

Jonas JUKONIS - profesionalus radiostezistas
Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2022 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox