RU

 

 
Energetinės harmonijos faktorius būste - švara ir tvarka
 

Mes, žmonės, įpratę turėti visko kuo daugiau – tai mums kenkia. Dažnai mes tiesiog užsiverčiame vis naujesne informacija, naujais buities daiktais, naujomis, dažnai trumpalaikėmis, emocijomis. Pastangos prisikimšti savo buitį kiek galima daugiau gali turėti ir neigiamą poveikį.

Noriu papasakoti klasikinį fengšui pavyzdį: arbatos gėrimo ceremonijos pradžioje meistras pradėjo pilti arbatą į mokinio laikomą puodelį. Puodelis buvo pripildytas, o meistras vis tiek pylė arbatą, kol ištuštėjo arbatinukas. Mokinys su nuostaba žiūrėjo į meistrą, nieko nesuprasdamas. Pavyzdys nurodo mums Rytų išmintį, kad kažko nauja galime įpilti tik tiek, kiek į indą telpa.

Taip ir gyvenime. Mes, žmonės, įpratę turėti visko kuo daugiau – tai mums kenkia. Dažnai mes tiesiog užsiverčiame vis naujesne informacija, naujais buities daiktais, naujomis, dažnai trumpalaikėmis, emocijomis. Pažįstu daug žmonių, turinčių dideles bibliotekas ir perkančių vis naujas knygas, nors jie ir patys supranta, kad visų neperskaitys. Daugelis aiškina, kad skaitys išėję į pensiją. Tą patį galima pasakyti apie vaizdajuosčių ar kompaktinių plokštelių kolekcionierius.

Pastangos prisikimšti savo buitį kiek galima daugiau daiktų neigiamai paveiks ir jus, ir buitį. Todėl patarčiau laikytis vieno iš pagrindinių fengšui principų: gyvenkite tvarkingoje aplinkoje, atiduokite kitiems arba išmeskite, kas nereikalinga.

Viską darykite nuosekliai

Kritiškai peržiūrėkite drabužių spintas: moterys tikriausiai ras ne vieną rūbą, kurio šiemet nedėvėjo. Jei sugebėsite tokių atsikratyti (nors jie ir brangūs), atlaisvinsite vietą naujiems daiktams ir emocijoms. Jei renkate knygas, garantuoju, kad turite seniai dulkančių ir neskaitomų. Tik tada, kai sugebėsite išsiskirti su atitarnavusiais daiktais, galėsite vystytis toliau.

Viską darykite nuosekliai. Pirmiausia išmeskite daiktus, kurie seniai Jus erzina. Būkite nuoseklūs ir nesistenkite išmesti viso per metų metus susikaupusio turto. Pradėkite nuo vieno stalo stalčiaus ar spintos lentynos. Nuolat tvarkykite ir valykite savo aplinką. Niekada nemenkinkite susitvarkymo reikšmės gyvenimui: jei žmogus skundžiasi, kad jam nustojo sektis gyvenime, veikiausiai namie netvarka, o nereikalingų daiktų - krūvos. Juose sustingsta gyvybinė energija. Sveika energija - tik judri.

Kai kurie daiktai - vien balastas

Stovintis vanduo greitai ima tamsėti ir dvokti. Panašūs procesai vyksta ir žmogaus energetiniu lygiu, kai jį supa nereikalingų daiktų krūvos. Patekę į daiktais perkrautas patalpas, dažnai jaučiame specifinį paslėptų šiukšlių kvapą. Dauguma žmonių, kurių butai netvarkingi, teisinasi nerandą jėgų susitvarkyti. Esą betvarkydami butą pavargsta. Nors patys ir nesupranta, juos vargina energetiniais saitais susiję su jais daiktai. Todėl nenuostabu, kad nuolat pavargstate nešiodami netvarkos grandines. Susitvarkę buitį įgausite daug energijos, sėkmingai padėsiančios gyventi ir judėti į priekį.

Kai kurie daiktai mums vien balastas. Vis dėlto laikome juos tikėdamiesi, gal kada pravers. Tai itin netikęs požiūris: kuo daugiau tokių daiktų, tuo labiau jausitės pažeidžiamas, nepasitikėsite rytojumi. Žmonės nesąmoningai kaupdami nereikalingus daiktus vien slopina savo gyvybinę energetiką. Galbūt jie ir norėtų pagerinti gyvenimą, bet neleidžia jų pasąmonėje slypinti nežinomybės baimė. Jei pas jus susikaupė daug nereikalingų daiktų, supraskite, kam juos laikote, kuriam dvasiniam jūsų lygmeniui jie reikalingi.

Patalpų valymas turi didžiulę švarinamąją jėgą - darydami tvarką aplinkoje, keičiate ir savo vidinį pasaulį. Atminkite taisyklę - kas išorėje, tas ir viduje, ir atvirkščiai. Tvarkinga aplinka - vienas iš didžiausių gėrio elementų. Ji padeda pasiekti gyvenime, ko norite. dar daugiau: tai būtina sąlyga džiaugsmui ir laimei pajusti.

Dažniausiai su nereikalingais daiktais susiduriame persikraustydami į naują būstą. Tai vienas sunkiausių darbų, nes reikia spręsti, kuriuos kraustomus daiktus imti drauge, kurių - ne. Tai labai vargina, nes su kiekvienu daiktu jūs turite protinį ir emocinį ryšį. Geriausias patarimas: jeigu persikraustote rytoj ir norite atsikratyti mažiausiai dviejų ar trijų nereikalingų daiktų maišų, pradėkite pakuotis nedelsdami. Dažnai žmonės tokiu atveju kviečiasi radiostezininką ir klausia apie daiktus, kurie spinduliuoja į jų būstus teigiamą energiją. Dažniausiai pats vertingiausias patarimas būna tiesus: atsisakykite šito, atsisakykite ano.

Jei jūsų kambariai netvarkingi, nelaukite fengšui korekcijos efekto - jis bus minimalus ir konsultacija neduos naudos. Padėtį gali dar pabloginti fengšui energijos "stiprintuvai" - veidrodžiai ar kristalai. Jais tokiu atveju galite padvigubinti problemas.

Netvarka kambaryje ir netvarkingumas - ne viena ir tas pat: jei aš dirbu prie kokio nors projekto, visas mano kambarys užverstas popieriais ir knygomis. Baigęs darbą, aš viską sutvarkau, o kitą dieną visa tai kartojasi. Spręskite, kas jums geriau. Man nuolatinė tvarka - pernelyg sterilu. Tačiau netvarka aplink blokuoja mano kūrybinį aktyvumą. Baigęs naudotis daiktu, padedu jį į vietą, tai suteikia erdvės naujoms idėjoms.

Švara - sveikatos garantas

Žinote seną patarimą: "Švara - sveikatos garantas"? Tad valydami kambarius turite nepalikti neišvalytų, sunkiai prieinamų vietų (po kilimais, ant spintų, lentynų ir t.t.). Tai - neigiamos stovinčios energijos sritys, kurios visada bus jūsų energetiniame lauke. Saugokitės sugedusio maisto šaldytuve, riebalinių dėmių ant viryklės ir kada nors nuspręskite kruopščiai išvalyti viską, nuo ko paprastai tik nuvalote dulkes. Tokie daiktai gali būti televizorius, kompiuteris ar garso aparatūra, kurioje yra "nepatogių" vietų, tinkamų kauptis dulkėms. Paėmę seną dantų šepetėlį, skudurėlį dulkėms valyti ir kokią nors tinkamą valymo priemonę, imkitės darbo. Darykite tai su meile - ne iš pareigos, o dėl to, kad daiktas, kurį valote, yra jūsų gyvenimo dalis ir norite šitaip pagerbti save. Jūs patys nustebsite, pajutę taip atliekamo darbo malonumą.

Prieš gimstant kūdikiui, daugelis moterų jaučia būtinybę sutvarkyti namus ir apvalyti aplinką. Kaip gaila, kad generalinę tvarką namie dažniausia darome tik kartą per metus. Pagalvokite, koks galėtų būti jūsų gyvenimas, jei jame būtų ideali švara. Jei jūs neturite noro ar laiko tuo užsiimti, nebūtina to daryti patiems: yra tarnybos, kurios atliks šią paslaugą už atitinkamą užmokestį.
Atsikratykite tuo, ko Jums nereikia

Kartais kyla klausimas, ką daryti su jums nereikalingomis draugų dovanomis. Atsikratykite ir jomis. Jeigu jums patinka dovanota statulėlė - puiku. Bet jeigu ne ir ją laikote tik iš pareigos, kartu prarandate savo energetines jėgas. Jus turi supti tik tie daiktai, kurie jums patinka, kurie įkvepia ir pakelia nuotaiką. Klaidingai nemanykite, kad, kaip sakoma, daiktas iš akių - ir iš širdies. Nepatartina laikyti daiktų paslėptų spintose ir išsitraukti tik kai ateina juos dovanojęs žmogus. Juk jūsų sąmonė visą laiką žino, kad jie jūsų bute.

Jūs turite apsiginkluoti dovanoms taikoma specifine filosofija. Kai ką nors dovanojate, darykite tai su meile ir džiaugsmu.

Suteikite dovanos gavėjui visišką laisvę elgtis su dovana taip, kaip jis nori. Net ir tada, kai dovana bus jam tokia "miela", kad jis ją iš karto išmes į šiukšlių kibirą.

Pagalvokite, kokios jūsų būsto zonos netvarkingiausios. Nėra nė vienos vietos būste, kurios netvarka neveiktų jūsų. Net jeigu išvešite visa, kas nereikalinga, į savo sodo namelį ar kitur, tai ir toliau veiks jūsų gyvenimą. Vienintelis būdas - galutinai viso to atsisakyti. Jeigu Jūsų gyvenime atsirado nemalonumų, visų pirma padarykite tvarką namie.

Pasistenkite idealiai prižiūrėti pagrindinį įėjimą į būstą, zonas už durų, koridorius, grindis, erdves po lovomis ir kitas sunkiai prieinamas vietas. Pasistenkite nelaikyti krūvos niekam nereikalingų batų - jie atima labai daug energijos.

Darydami tvarką, norėdami atsikratyti nereikalingų daiktų neklauskite savęs "ar man tai reikalinga", nes atsakymas visada bus "galbūt". Jei esate linkę viską kaupti, naudokitės taisykle: "kai kažkas nauja ateina, sena turi pasitraukti". Tokiu būdu Jūsų užsigriozdinimas bent nedidės. Jei pas jus didelė netvarka, gali prireikti net metų, kol prisiruošite kažko atsisakyti. Būtinai kasdien valykite šiukšlių dėžes. Dienos pabaigoje arba iš ryto, kaip jums labiau patinka. Supraskite, kad atsisakyti daiktų yra visiškai saugu, ir tikrai puikiai išsiversite ir be jų.

Tvarkymosi esmė - atsipalaiduoti ir patikėti pačiam gyvenimui suteikti tai, ko mums reikia, o ne laikyti daiktus, nes galbūt kada nors jų prireiks. Supraskite, kad visa, ką turite, prikausto jūsų dėmesį. Kuo daugiau nereikalingų daiktų jūsų aplinkoje, tuo daugiau energijos išeikvosite veltui. Padarydami tvarką savo būste gausite naujų jėgų - sėkmingesniam gyvenimui.

 

 

Jonas JUKONIS - profesionalus radiostezistas
Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox