RU

 

 
Tai pavojinga mūsų gyvybei -  Baldai
 

Mus supantys baldai labai dažnai slepia savyje nematomą pavojų. Apnuodijimas, kurį gali sukelti nekokybiški baldai, galimas lyginti su išmetamų toksiškų dujų poveikiu miesto gatvėse. 

Baldai iš medžio drožlių plokščių (mdp)

Dažnai tenka girdėti pataikaujančių baldų gamintojams balsus kad baldų iš MDP kenksmingumas stipriai perdėtas. Tai netiesa. Tiesa pelnų sumetimais yra slepiama.

Slepiama mūsų sveikatos sąskaita. Jos naudojamos baldų gamyboje, įrengiant grindis, sienas, perdengimus, durų gamyboje, statybiniuose remonto darbuose ir t.t.

Iki šiol nieko nežinodami savo kūdikiams ir vaikams perkame baldus iš MDP, nuodijame juos to nesuprasdami nuo pat jų gimimo. Kodėl niekas jūsų neperspėja dėl tokių baldų kenksmingumo?

KODĖL SLEPIAMA TAI KAD JAU I985 METAIS PASAULIO SVEIKATOS ORGANIZACIJA (PSO) WHO – WORLD HEALTH ORGANIZATION PRRIPAŽINO MEDŽIO DROŽLIŲ PLOKŠTĘ (MDP) KANCEROGENINE (SUKELIANČIA VĖŽĮ) MEDŽIAGA?
Dalis galingiausių Europos firmų nebenaudoja MDP baldų gamyboje. Net 1996 metais Rusijoje buvo priimtas nurodymas ikimokyklinėms vaikų įstaigoms privalomai nenaudoti MDP baldams ir statybiniams darbams. Kodėl pas mus nesirūpinama net vaikais - mūsų šalies ateitimi?

Medžio drožlių plokštė – presuotos pjuvenos. Jos suklijuojamos derva, kurios sudėtyje yra labai nuodinga medžiaga – formaldehidas. Jis nepaprastai lakus. MDP gali jį skleisti į orą daugiau nei 10 metų. Būtent todėl specialistams matuojant formaldehido koncentraciją būtose ji kartais viršija normą net 25 kartus. Formaldehidas nekvepia, tačiau ilgalaikis jo garų poveikis sukelia žmogui galvos skausmą, pykinimą, alergiją, o perspektyvoje – vėžį.Tolimoje ateityje net palikuonių genetinio kodo pažeidimą. Formaldehidas yra balduose iš medžio drožlių plokščių, faneroje.

Todėl naudojant minėtas medžiagas butuose, ypač vaikų kambariuose, jos turi būti laminuotos. Tai sumažina formaldehido išsiskyrimą.Jis būna trijų rūšių:
- melaminas (popierinė danga ant lako pagrindo).
- laminatas (plastikas, imituojantis medieną ar kitas medžiagas).
- šponas (vertingų medienos rūšių).

Bet kokia baldų danga turi būti absoliučiai hermetiška, perkant baldą būtina ją kruopščiai apžiūrėti. Perkant baldą iš MDP atkreipkite ypatingą dėmesį į tas vietas kuriose susijungia vienas su kitu medžio plokštę dengiantys elementai, baldo briaunas ir kampus.

Atsivežus baldą į namus, jis skleidžia ryškiai išreikštą kvapą, jei jis po savaitės nepraeina tai, turėdami galimybę, gražinkite jį į parduotuvę. Baldams nustojus „kėpėti“ jie ir toliau, eilę metų, skleidžia į aplinką nuodingas medžiagas kurios sukelia įvairius susirgimus. Specialistu nuomone praėjus ilgesniam laiko tarpui baldai pradeda dar stipriau skleisti kenksmingas medžiagas (nes dervos pradeda irti).

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad gaisro metu deganti medžio drožlių plokštė išskiria į aplinką didžiulius formaldehido kiekius. Tai sukelia staigų apsinuodijimą ir žmonių žūtį.

 

Minkšti baldai

Gaminant šiuolaikinius minkštus baldus naudojamas paralokas ir sintetiniai audiniai. Pats paralokas nekenksmingas, tačiau gaisro metu jis pradeda skleisti mirtinai pavojingas dujas, pavyzdžiui ciano oksidas. Rūkaliai, užmigę su neužgesinta cigarete, žūsta būtent nuo minėtų dujų o ne nuo ugnies. Dūmais perpildytoje patalpoje žmogus gali žūti per keletą minučių. Sintetika naudojama baldų gamyboje gaisro metu taip pat išskiria nuodingas medžiagas.

Sintetiniai audiniai, naudojami baldų gamyboje pasižymi dideliu įsielektrinimu ir mažu higroskopiškumu. Įelektrinti audiniai traukia dulkes ir mikrobus, o tai didina žmogaus besinaudojančio tokiais baldais susirgimo riziką. Statinė elektra negatyviai veikia žmogaus organizmą ,sukelia susijudinimą, suirzimą ir nerviškumą.Be to ji greitina medžiagų iš kurių pagaminti baldai irimą kurio metu išsiskiria toksinės medžiagos, kurios aktyviai prasiskverbia į organizmą.

Kai kurie pirkėjai perka baldus su natūraliomis apmušalų medžiagomis – tokiomis, kaip šilkas, medvilnė, linas, šilkas ir t.t. Jos pasižymi menku įsielektrinimu ir todėl pritraukia mažiau dulkių ir bakterijų. Tačiau šiais laikais daugumą medžiagų sunku pavadinti natūraliomis. Pavyzdžiui, medvilnę pradėjo rinkti panaudojant chemines medžiagas: apipurškiant augalus pesticidais,ir jų lapai nukrenta patys. Ta patį galima pasakyti ir apie avis, kurios paveikiamos specialiais skiediniais ir jų vilnos nuslenka pačios. Visi naudoti chemikalai viename ar kitame laipsnyje patenka į gaminius daromus iš medvilnės ar vilnos. Vėliau tos kenksmingos medžiagos pereina į žmogaus organizmą jam kontaktuojant su tokius apmušalus turinčiais baldais.
Tekstilės pramonėje šiuo metu naudoja apie 8000 įvairių cheminių priemonių, skirtų tam,kad audiniai nesiglamžytu, nebluktų ir nesitrauktų. Audinių dažymui dažniausiai naudojami labai nuodingi aniliniai dažai. Natūralūs dažai yra ribotų spalvų – pilka, ruda, juoda, na o pačios spalvos nepasižymi atsparumu ir greitai išblunka..

Minkšti baldai yra dulkių šaltiniai, kurios sukelia akių uždegimus, slogą, respiratorinius susirgimus ir slogą. Tokiuose balduose šilumoje ar drėgmėje aktyviai dauginasi įvairūs mikroorganizmai iš kur daugelis gali būti pavojingi sveikatai.

 

Baldai vaikams

Parenkant baldus vaikams pagrindinis kriterijus – jų saugumas. Jie turi būti stiprūs ir patvarūs.Pirmenybė baldams pagamintiems iš ekologiškai švarių medžiagų. Natūralaus medžio baldai vaikui optimalus variantas. Renkant vaikui medinius baldus, pageidautina pirmenybę teikti tokioms medžių rūšims kaip bukas, beržas, klevas, alksnis, uosis. Nepirkite pušinių baldų. Jų mediena labai minkšta ir lengvai pažeidžiama nuo menkiausio mechaninio poveikio.

Ekologiškas vaikiškų baldų medžiagų švarumas turi būti patvirtintas tarptautiniais sertifikatais ISO 9001 – 2000, o taip pat higieniniais ir kokybės sertifikatais.

Nepirkite vaikams baldų pagamintų iš medžio drožlių plokščių. Jie nuodingi – skleidžia toksinę medžiagą formaldehidą, kurio garai sukels vaikui pykinimą ir galvos skausmą.

Perkant baldus vaikams, būtinai pasidomėkite, kad visos medžiagos iš kurių jie pagaminti yra hipoalerginės (nesukeliančios alergijos). Ekologiškai turi būti švarūs ir dažai, emaliai ir lakai,naudojami vaikiškų baldų dažymui.

 

Baldų spalva

Žmogui gali atrodyti, kad jis niekaip nereaguoja į spalvas, tačiau jo akis sugeba matyti mažiausius spalvinius atspalvius (iki 1,5 milijono tonų) ir reaguoti į juos.

Žmogaus pasąmonė ir jo genetinė atmintis fiksuoja visą spalvinę informaciją. Todėl buvima tam tikroje spalvinėje gamoje gali nepastebimai veikti ir vadovauti mūsų emocijoms ir poelgiams.

Mokslininkų nuomone nepalankios baldų spalvos sekančios:
- raudona – sukuria nervinį įtempimą, sukelia hipertoniją.
- juoda ir violetinė – žymiai sumažina erdvės pojūtį, o tai gali būti kenksminga žmonėms, sergantiems klaustrofobija (uždarų erdvių baimė).
- ruda ar medžio imitacija – sukelia melancholiją, išvysto depresiją.
- pilka – skleidžia liūdesį ir nusiminimą.
- Mėlyna –sukuria nejaukumo ir šaltumo jausmą

Visa tai veikia žmogaus psichiką, ramindama ją ar, priešingai,griaudama nervų sistemą.

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox