RU

 

 
Tai pavojinga mūsų gyvybei -  kosmetinės priemonės
 

Kosmetinių priemonių reklama nesitraukia iš televizorių ekranų, pastoviai spausdinama žurnaluose, reklaminiai skydai ir stendai parduotuvėse ir net gatvėse. Žmogui gali susidaryti nuomonė, kad be kosmetikos ir parfumerijos jis bus nepatrauklus, kad jos reikia pirkti kuo daugiau, mėginti visas naujoves. Tačiau toks grožio vaikymasis gali duoti liūdnus rezultatus

 

Dekoratyvinė kosmetika

Anksčiau vyravo nuomonė, kad dažytis kenksminga,nes nuo to gadinasi oda, prarasdama įgimtą spalvą ir pasidengdama pirmalaikėmis raukšlėmis. Tačiau šiuolaikinės dėl to nesirūpina. Kiekvieną rytą jos gausiai naudoja kosmetines priemones.
Dabar manoma, kad anksčiau kosmetika iš tiesų buvo kenksminga sveikatai, nes jos sudėtyje būdavo kenksmingos medžiagos – švinas, gyvsidabris.
Šiuolaikinė kosmetika gaminama be kenksmingų komponentų. Tačiau, įtikinėdami save kad ji nekenksminga klystate. Ji uždaro poras, trukdo odai kvėpuoti ir užteršia ją.
Šiuo metu dekoratyvinė kosmetika skirstoma į tris grupes:

- masinę – parketinę, kuri labiausiai paplitusi. Geriausiu atveju ji nekenksminga žmogui. Tačiau dažniausiai, kaip taisyklė, tai blogos kokybės kosmetika. Jos naudojimas gali sukelti odos sausumą, pigmentaciją, komedonų (juodų taškelių) atsiradimą. Patekusi į akis, tokia kosmetika sukelia gleivinės suerzinimą.

- lliuks klasės kosmetika – tai solidžių gamintojų aukštos kokybės kosmetika. Ji labai brangi, tačiau be gerų dekoratyvinių savybių, turi ir naudingų sveikatai savybių. Jos sudėtyje myra komponentų drėkinančių išorinį odos sluoksnį,mineraliniai ekranai apsaugojantys nuo ultravioletinio spinduliavimo, mikrokempynėlės sugeriančios sebumo perteklių ir antioksidantai su antiradikalais skirtais kovai su foto senėjimu. Visa tai pasiekiama naudojant papildomas medžiagas, kurios sukurtos nesenai ir, suprantama,jų veikimas dar blogai ištyrinėtas. Neaišku, kokie bus rezultatai ateityje.

- gydomoji dermokosmetika – skirta ne tik odos gražinimui, bet ir kažkurių jos problemų sprendimo. Gydomas efektas naudingas, tačiau bet kokio vaisto panaudojimas nelieka be pėdsako organizme. Gydydami vieną susirgimą, vaistai, kaip taisyklė, duoda šalutinį neigiamą efektą. Tuo labiau kad gydomajam efektui ištirti reikia daugiau nei dešimt metų ir tik po to galima spręsti apie preparatą ir jo poveikį organizmui. Gydomoji kosmetika – jauna kosmetikos atšaka, joje naudojami nesenai išrasti preparatai. Gydomoje kosmetikoje labai daug naujovių, kurios, prieštaraujant reklamoms, vis dar yra nenusakomos. Ne paslaptis, kad bet koks sintetinių cheminių junginių poveikis organizmui dažniausiai daro negatyvų nei pozityvų poveikį.

Mūsų rinkoje daug brangios kosmetikos falsifikatų. Daugiausia dekoratyvinės kosmetikos.

Jos vartojimas sukelia susirgimus. Nesąžiningi pardavėjai netikrina gautos produkcijos kokybės ir saugumo laipsnio. Kai kurie perka ją ,norėdami uždirbti, net žinodami kad kosmetika nekokybiška. Jos kokybės niekas nekontroliuoja ir parduodama dažnai be sertifikatų. Būkite atsargūs pirkdami kosmetiką nes ji daugumai tik pelno šaltinis.

 

Deguoninė kosmetika

Paskutiniais metais vis didesnį populiarumą gauna taip vadinama deguoninė kosmetika. Visi jos gamintojai tvirtina tai, kad ji sulėtina odos senėjimo procesą. Tačiau ar tai tiesa?

Šiuolaikinei kosmetologijai būdingi prieštaravimai. Pavyzdžiui, didžiulis populiarumas degintis soliariumuose ramiai, be konkurencijos, sugyvena su plačiai naudojamomis kosmetinėmis priemonėmis su saugančiais nuo ultravioletinės spinduliuotės filtrais.

Abejones deguonine kosmetika kyla tuomet, kada visur girdėti kitokia antioksidantų reklama.Šios dvi diametraliai priešingos metodikos kalba apie vieną ir ta pati – atjaunėjimo efektą.

Mokslininkų nuomone deguonis kenksminga medžiaga sukelianti odos senėjimą. Pabrėždami negatyvų deguonies vaidmenį, biochemikai senėjimo procesą vadina lėta oksidacija: greita oksidacija – degimas, o esant papildomai oksidacijai, kurį iššaukia laisvi radikalai, organizme pastoviai „dega“ milijardai mažų „lauželių“, kurie ir greitina audinių senėjimą. Antioksidantai padeda užgesinti tuos „gaisrus“. Kada odą veikia vandenilio peroksidas, jis skyla į vandenilį ir deguonį, kuris ir yra laisvasis radikalas naikinantis mikroorganizmus, sukurdamas nuriebinimo efektą. Kiekvieną dieną odą veikiant deguonimi jis sunaikins ne tik kenksmingąsias bakterijas, bet ir naudingą mikroflorą, tuo silpnindami organizmo apsaugą nuo infekcijų ir bakterijų, panašiai kaip ir antibakterinis muilas. Be to, pastovus deguonies poveikis odai tik greitina jos senėjimą.

Deguoninė kosmetika dar laiku nepatikrinta, nes atsirado visai nesenai ir jos kūrėjai dar negali nieko pasakyti apie jos teigiamą efektą. Reiškia, kad kosmetinių priemonių praturtinimas deguonimi tik reklaminis triukas. Šiuo metu kosmetikos efektingumas tikrinamas su ląstelėmis ir kitais modeliais, kurių negalima laikyti optimaliais,nes ten vykstantys procesai, tik dalinai atitinka tuos, kurie vyksta žmogaus odoje besinaudojančio tokia kosmetika.

Kosmetologija nėra medicinos šaka, todėl ji neatlieka rimtų klinikinių tyrimų, kurių metu gali iškilti netikėtos ir jiems nenaudingos problemos. Iš esmės, kosmetinės firmos nesirūpina vartotojų odos sveikata. Jiems tam paprasčiausiai trūksta laiko. Todėl po 10 - 20 metų pas žmones vartojusius deguoninę kosmetiką gali atsirasti netikėtų problemų. Taip jau buvo ne kartą. Pavyzdžiui, kosmetika su vaisių rūgštimis kažkada buvo laikoma radikalia atjaunėjimo priemone. Tačiau dabar jau laikoma, kad ji duoda tik trumpalaikį efektą, po kurio senėjimo procesas pagreitėja. Todėl dabar priemonių su vaisių rūgštimis ir jų koncentracija kosmetikoje, ribojamas specialiais Europos Sąjungos priimtais nutarimais. Gal, praėjus laikui, paaiškės panašūs rezultatai ir su deguonine kosmetika. Apie tai galėsime spręsti ne anksčiau, nei po 10 metų. Tik tuomet bus vėlu ką nors pakeisti...

 

Placentinė kosmetika

Ši kosmetika siūlo naudoti gyvulių ar žmonių placentą. Naudoti žmogaus placentą laikoma neetiška, todėl kosmetologijoje naudojama avių placenta.

1912 metais šveicarų profesorius Kar padarė atradimą: avies placentoje yra medžiaga, sugebanti stimuliuoti naujų dalelių dalinimąsi. Už šį atradimą mokslininkas buvo apdovanotas Nobelio premija.

1943 metais japonų mokslininkas Chan Dao išskyrė placentos ekstraktą.

1980 metais profesorius Karoling (Šveicarija) atliko pirmą eksperimentą su žmogumi, kuriam į veną buvo suleistas platinos ekstraktas. Tai ryškiai aktyvizavo paciento odos ląstelių regeneraciją. Noriu atkreipti dėmesį į tai kad dėmesys placentai ne tik šių laikų požymis. Šiuo organu buvo domimasi labai senai.Pirmus mokslinius kūrinius šia tema parašė Avicena ir Hipokritas. Aktyviai placenta stengėsi pasinaudoti senovės gražuolės Kleopatra ir Marija Antuanetė.

Šiuo metu medžiagą placentinei kosmetikai imama po gimdymo vino iš keturių žinduoliu:žmogaus, kiaulės, avies ir rečiau karvės. Kas liečia gyvulių placentą didelių problemų nėra.Šiuo atveju etiniai klausimai kankina tik Greenpeace atstovus ir vegetarus. Sunkumai atsiranda kai ant kosmetinės priemonės įpakavimo perskaitome „žmogaus“. Įsivaizduoti kad nešiojate ant veido gyvo žmogaus „elementus“ nelabai malonu.Todėl Europoje tai buvo pripažinta amoraliu ir uždrausta naudoti kosmetikoje placentą (Cosmetiks Directiv №76/768). Na o Rusijoje gaminama žmogaus placentos kosmetikos priemonės.

Charakteringa tai kad kosmetikos žmogaus placentos pagrindu nelaiko savo veiklos amoralia. Dalinai, mano nuomone, jie teisūs. Placenta po gimdymo – nereikalingas žmogaus organas nebereikalingas žmogui. Jo panaudojimas nedaro žalos neįmotinai ,nei kūdikiui, tačiau tai gali būti naudinga daugeliui žmonių. Paimdami placentą gamybininkai padeda panaikindami jos utilizacijos problemas, nes dabar jos paprasčiausiai užkasamos. Tiesa lieka moralinės problemos. Žaliavos „tiekėjos“ moteris net neįtaria kad jų placenta tampa brangios kosmetikos, kuria dažnai net jos pačios naudoja, dalimi. Apie tai niekas jų neklausinėja, neįkalbinėja, nemoka už taigokių pinigų. Paprasčiausiai su gimdymo namais sudaromos pelningos sutartys dėl placentų atidavimo kosmetikos gamintojams. Suprantama, moteriai pageidaujant jei turėtų būti bejokiu trukdžių gražinta placenta, tačiau paprastai niekas to nedaro, greičiausiai, jos nežino apie galima jos tolimesnį likimą.

Placenta – tai audinys, kuriame yra gyvybei būtinos medžiagos ir tuo pat metu tai filtras apsaugojantis vaisių nuo išorinių kenksmingų medžiagų.

Šiuo metu placenta kosmetologijoje naudojama odos atjaunimui. Manoma, kadgi medžiaga skatina naujų ląstelių susidarymą ir senų žuvimą.

Placentinės kosmetikos gamintojai įtikinėja absoliučiu gaminių saugumu. Tačiau abejonę kelia šios medžiagos švarumas. Nežiūrint šiuolaikinių technologijų išsivystymo, vis parnegalimas šimtaprocentinis placentos išvalymas. Na o bet koks gyvūnas turi savyje daugybę ligų, kurios palieka savo atspindi placentoje. Ar galima naudojant šiuolaikines technologijas išvalyti placentą pašalinant viską kas potencialiai kenksminga? Kol kas tai nežinoma.m Lieka gan didelė rizika, dėl kurios daugumas žmonių nesiryžta naudoti placentinę kosmetiką.

 

Kosmetinės procedūros

Atliekant kosmetines procedūras –tokias, kaip pedikiūras, manikiūras, veido odos valymas ar kaukės yra galimybė užkrėsti organizmą infekcijomis. Kai kuriems žmonėms kosminės procedūros kainuoja perdaug brangiai.

Kosmetinės procedūras galima laikyti saugiomis, jei jas atlieka patyręs kosmetologas. Tačiau pakliūti pas tokį specialistą labai sunku, nes tarp daugybės praktikuojančių kosmetologų mažai tikrai gerų specialistų.

Kalifornijoje apie šimtas žmonių lankiusių pedikiūrinį saloną „Santa Cruz“ užsikrėtė potencialiai pavojinga infekcija.
Specialistai sako, kad bet kokios,net eilinės,nereikšmingos kosmetinės operacijos riziką iš anksto sunku nusakyti. Procedūros sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo ar kosmetologo profesionalizmo ir sąžiningumo, bet ir nuo preparatų, kuriuos jis naudoja procedūroms. Naudojamų preparatų sudėtyje gali būti visko: bakterijų, grybelių, virusų, mikrobakterijų sukeliančių tuberkuliozę ir t.t. Kartais odos poveikis panašiais preparatais gali baigtis mirtimi. Šiuo požiūriu labai pavojingas pedikiūras. Žinomi skaitlingi atvejai, kuomet žmonės buvo užkrėsti pavojingomis gyvybei infekcijomis, pavyzdžiui auksiniu stafilokoku.

Labai pavojingos tatuiruotinės procedūros. Jų procedūrų šalutiniu efektų dažnai būna lengvos alergijų formos ar net rimtos infekcijos. Labai pavojingi yra kažkurie dažai ir pigmentai, ypač raudonos gamos.

Daugumas salonų perka profesionalias medicinines priemones ir teikia kosmetines paslaugas, neturėdami atatinkamos medicininės kvalifikacijos ir patyrimo. Nemošiškai elgdamiesi su tokiais preparatais pats meistras ir apkrečia savo pacientus.
Svarbiausiai kosminių procedūrų metu – sugebėti išvengti komplikacijų.

Tai ir atskiria profesionalą nuo šarlatano ar nepatyrusio kosmetologo. Neverta rizikuoti ir patikėti savo sveikatą, o kartais ir gyvybę neatsakingiems žmonėms.

 

Soliariumai

Tarptautinė vėžinių susirgimų studijavimo agentūra, Pasaulinės Sveikatos Organizacijos padalinys paskelbė galutinę išvadą dėl deginimosi soliariume. Soliariumas pripažintas viena iš pagrindinių odos vėžinių susirgimų priežasčių (kai kuriais atvejais ir akių).

Ypatinga rizikos grupė – žmonės iki 30 metų. Pas juos odos melanomos atsiradimo rizika 75% didesnė nei pas bendraamžius nesinaudojančius soliariumais.

Dermatologų nuomone, soliariumą galima aplankyti ne daugiau 10 ,kartų per metus ir tai būnant tikram kad jo lempos geros, o žmogus turi būtinai naudotis apsauginiais kremais ir akiniais.

Taigi, jei turite draugą ar draugę su auksine odos įdegimo soliariume spalva perspėkite, kad jie gali sužinoti apie melanomą daugiau, nei jie to norėtų. 

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox